Як узаконити перепланування в Україні?


В останні роки узаконити перепланування в Україні стало набагато простіше. Завдяки змінам, які були внесені КМУ в правила користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків, ряд нескладних будівельних робіт перестав вимагати введення в експлуатацію та дозволу від контролюючих органів. Під такими роботами маються на увазі зміни планування, які не потребують втручання в несучі конструкції та інженерні системи. Звичайно кожен конкретний випадок має свої нюанси і вимагає більш детального розгляду.


У яких випадках необхідне оформлення перепланування?

Хоч тепер вам не потрібно отримувати дозвіл на перепланування, проте оформити зміни, що відбулися в приміщенні все ж доведеться. Узгодження в держорганах потрібно при виконанні будівельних робіт, які привели до збільшення або зменшення житлової площі, а також до зміни технічних характеристик квартири:

 • При перенесенні несучих стін і виготовленні в них отворів.
 • При усуненні вмонтованих шаф або комор.
 • При установці міжкімнатних перегородок.
 • При знесенні ненесучої стіни між ванною і туалетом.

При цьому не варто плутати перепланування з реконструкцією, яка передбачає зміни в інженерних системах, несучих конструкціях, фасаді будівлі і вимагає набагато складнішою процедури оформлення.


Як відбувається узгодження перепланування?

Після того як будівельні роботи в квартирі були завершені, вам необхідно виконати наступні дії:

 1. Замовити проект перепланування квартири (необов’язково, якщо зміни в приміщенні незначні.
 2. Викликати сертифікованого інспектора з інвентаризації з приватного або комунального БТІ вашого міста, який виконає обміри приміщення і виготовить новий тех. паспорт.
 3. Отримати довідку про відсутність дій з реконструкції квартири (отримується у інспектора).
 4. Після цього вам буде потрібно звернутися до держ. реєстратору або нотаріусу для внесення змін до Державного реєстру майнових прав.

Які потрібні документи, щоб узаконити перепланування?

Перелік документів для оформлення перепланування різниться в залежності від виду об’єкта нерухомості. Проте первинні документи, які будуть потрібні – це:

 • Паспорт та ідентифікаційний код;
 • Установча документація для юр. осіб;
 • Правовстановлюючі документи на об’єкт нерухомості для фіз. осіб;
 • При спільному володінні – згода співвласників;
 • Старий техпаспорт (якщо є);
 • Документи на землю (в деяких випадках).

Документи подаються в БТІ за місцем реєстрації або передаються уповноваженому інспектору, після чого вам протягом 20 робочих днів виготовляють новий технічний паспорт на квартиру.


Скільки коштує узаконити перепланування?

Вартість послуг БТІ на перепланування квартири встановлюється індивідуально в залежності від планованих змін в конструкціях, а також площі об’єкта, термінів виконання, категорії складності, кількості господарських споруд. При цьому ви можете, як самостійно займатися оформленням змін, так і звернутися до фахівців. У першому випадку це буде коштувати дешевше, але займе більше часу і сил. У другому, ви просто один раз запрошуєте інспектора, який проводить всі необхідні вимірювання і приймає ваші документи, а після чого чекаєте результату легалізації перепланування.

З питань замовлення наших послуг, а також консультації, ви можете звертатися за телефонами, вказаними на сайті, або заповнити заявку онлайн.


Повернутись до тексту у статті:

,

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.