Зняття арешту з нерухомості в Україні


Зняття арешту з нерухомості – це ряд дій, спрямованих на отримання документального підтвердження необґрунтованості або недоцільності застосування заборони на відчуження нерухомого майна. Процедура представляє собою складний процес, який залежить від безлічі факторів. Справа в тому, що підстави для накладення обмеження можуть бути самими різними. Саме тому в кожному конкретному випадку зняття арешту з майна відбувається в індивідуальному порядку. Тим не менш, є певні кроки, які можуть допомогти з вирішенням цієї проблеми.


Хто і чому наклав арешт?

Насамперед необхідно визначити ким і на підставі чого були накладені санкції. Це стане відправним пунктом у знятті арешту з вашої нерухомості. В українському законодавстві причини для застосування подібних обмежень чітко прописані:

 • У цивільному судочинстві при несплаті аліментів, суперечках про розподіл майна, боргових зобов’язаннях, відшкодуванні збитків тощо.
 • В ході господарського процесу, який передбачає арешт майна через заборгованість.
 • У зв’язку з порушенням кримінальної справи в ході якої нерухомість була визнана речовим доказом або була арештована під іншим підставами.

Для того щоб дізнатися назву органу, який наклав заборону, а також реквізити відповідного документа можна скористатися наступними способами:

 • звернення за інформацією в ЄДРСР;
 • отримання виписки з Єдиного державного реєстру прав на нерухоме майно та їх обтяжень.
 • послуги нотаріуса або юриста.

Перший спосіб дозволяє абсолютно безкоштовно дізнатися про наявність судового рішення щодо арешту нерухомості через інтернет. Для цього всього лише потрібно відвідати спеціально створений державний сайт і ввести адресу за якою знаходиться ваша власність. Але інформація, отримана таким чином, не є надійною, тому що база даних не завжди оновлюється вчасно. Також варто врахувати, що в ЄДРСР немає даних про накладення арешту державним або приватним виконавцем.

Другий спосіб також передбачає використання інтернету, але вже не є безкоштовним. Для визначення наявності арешту на нерухомість буде потрібно скористатися сайтом МЮ України. Після заповнення заявки і оплати невеликого внеску ви отримаєте всю інформацію по потрібному вам нерухомому майну. Правда, в разі накладення обмежень в період до 2013 року, вони не будуть відображені, так як реєстр був створений тільки в цьому році.

Найбільш надійним і перевіреним способом дізнатися чи є арешт на нерухомість – це звернення до нотаріуса або юриста. Тільки кваліфікований фахівець зможе точно визначити всі обставини і надати повний обсяг інформації.


Зняття арешту з нерухомості накладеного судом

У цивільному процесі для того щоб скасувати санкції, які були застосовані судом до вашої власності, буде потрібно у відповідній судовій установі довести відсутність необхідності арешту або зміни ситуації у справі, у зв’язку з якими зникли підстави для використання обмежень. Опис процедури зняття арешту з нерухомості накладеного судом повністю доступний в статті 154 ЦПКУ. Зазвичай для скасування санкцій використовують судовий позов, а також оскарження рішень або дій.

Якщо ж арешт був накладений у процесі кримінальної справи, то для його зняття потрібно подавати клопотання в порядку статті 174 КПК України слідчому судді (при стадії попереднього розслідування) або в суд (при вже розпочатому судовому провадженні). Для цього необхідно вивчити всі обставини справи і надати докази безпідставності вилучення майна.

У господарському процесі зняття арешту з нерухомості можливо лише після усунення причин, за якими він був накладений. Тобто необхідно погасити виниклу заборгованість або довести її відсутність.


Як зняти арешт з майна накладений ГІСУ?

Для того щоб були скасовані санкції, накладені на ваше майно за рішенням держ. виконавця можна скористатися наступними способами:

 • довести порушення під час процедури застосування арешту;
 • домогтися визнання недоцільності або неможливості продажу вашої нерухомості;
 • оскаржити дії держ. виконавця в судовій установі;
 • дочекатися закінчення виконавчого провадження;
 • задовольнити вимоги, пред’явлені стягувачами, а також оплатити виконавчий збір, витрати виконавчого провадження та отримані штрафи.

У той же час, якщо на ваше майно було накладено арешт і при закінченні виконавчого провадження він не був знятий, а справа була знищена, через завершення терміну його зберігання, який становить три роки, то вам необхідно подати заяву про зняття арешту з нерухомості в суд.


Зняття арешту нотаріуса

У нотаріуса є повноваження накласти арешт на майно в різних випадках, наприклад, засвідчуючи угоду застави майна, довічного утримання або спадщини. Знімається заборона на відчуження в кожному випадку по-різному:

 • При припинення договору застави (іпотеки), скасування заборони відбувається за заявами від кожного учасника договору або за заявою тільки боржника, якщо він підтвердить виконання зобов’язання за договором.
 • За угодою довічного утримання або договором спадщини нотаріус скасовує заборону тільки після відходу з життя відчужувача, отримавши заяву набувача майна. Але якщо угода була визнана недійсною або скасовано рішенням суду, то будь-яка з осіб, зазначених в угоді може звернутися до нотаріуса.

Юридична допомога при знятті арешту з нерухомості

Якщо у вас виникли будь-які питання, то наші висококваліфіковані юристи готові допомогти. Все що вам потрібно зробити для того щоб отримати професійну правову консультацію – це заповнити заявку онлайн або зв’язатися з нами за телефоном. Ми відмінно розбираємося в особливостях зняття арешту з нерухомості в Україні і зможемо вирішити проблему будь-якої складності. Звертаючись до нас, ви можете бути впевнені, що ваші інтереси будуть захищені.


Повернутись до тексту у статті:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.