Яке покарання за тілесні ушкодження

Тілесні ушкодження – це карані за законом наслідки неправомірних дій фізичного характеру однієї особи проти іншої. Заподіяння шкоди організму людини різного ступеня тяжкості, є приводом для порушення кримінальної справи. На підставі висновку судово-медичного експерта визначається ступінь шкоди організму і відповідна міра покарання.
Телесные повреждения 1

Тілесні ушкодження легкої тяжкості

Відповідальність за шкоду здоров’ю легкої тяжкості регулюються ст.125 КК України. Слід враховувати, що законом передбачені різні покарання за звичайне «тілесне ушкодження легкої тяжкості» і «тілесне ушкодження легкої тяжкості, що стало причиною нетривалого розладу здоров’я і часткової втрати працездатності».

Перше порушення вважається більш легким і відповідно відповідальність за нього менше. До нього відноситься шкоди здоров’ю, яка не спричинила за собою тривалих наслідків, наприклад, гематома або подряпина. Друге злочин передбачає втрату десяти відсотків працездатності або наслідки для організму з періодом відновлення до трьох тижнів.

 • Покарання за перший випадок таке: штраф в розмірі 50 НМДГ або громадські роботи тривалість до 200 годин. Також можуть бути призначені виправні роботи на строк до 1 року.
 • Покарання за другий випадок наступне: штраф в розмірі 50-100 НМДГ або громадські роботи тривалість 150-240 годин. Також можуть бути призначені виправні роботи на строк до 1 року або арешт на півроку, або позбавлення волі до 2 років.

Тілесні ушкодження середньої тяжкості

Ступінь покарання за шкоду здоров’ю середньої тяжкості регулюються ст.122 КК України. У статті йдеться про те, що це злочин, що спричинив за собою один з двох наслідків для здоров’я: тривалий розлад організму або стійка втрата 1/3 працездатності людини.

Телесные повреждения 2

Тривалий розлад здоров’я організму має на увазі ушкодження, які спричинили порушення функцій різних органів, наприклад, ослаблення руки або часткова втрата зору. Сюди ж можна віднести повну, але тимчасову втрату працездатності органів або випадки, не пов’язані з позбавлення органів і їх функцій, але що призвели до втрати працездатності. Варто враховувати, що віднесення ушкоджень до середнього ступеня тяжкості вимагає тривалого періоду відновлення строком не менше 21 одного дня.

Стійка втрата працездатності людини визначається, як втрата організмом працездатності на 10-30% але не більше ніж на одну третину.

 • За тілесні збиток середньої тяжкості присуджуються виправні роботи на строк до 2 років або обмеження волі на строк до 3 років, або перебування у в’язниці до 3 років.
 • Якщо тілесні ушкодження наносяться з метою залякати або примусити людину до виконання вимог, через нетерпимості, то вони караються тюремним терміном на 3-5 років.

Важкі тілесні ушкодження

Тяжкі тілесні ушкодження – це злочин, описаний ст.121 КК України, який повиннен відповідати одній з таких ознак:

 • Існування загрози для життя при скоєнні злочину;
 • Внаслідок неправомірних дій людиною був загублений орган або його функції;
 • Наслідком нападу став психічна недуга;
 • Наслідком нападу став психічна недуга, який позбавив людину працездатності більше ніж на одну третину;
 • Пошкодження стали причиною переривання вагітності;
 • Напад став причиною непоправного пошкодження особи.

Загрозою для життя вважаються дії, які можуть закінчитися летальним результатом. При цьому варто враховувати, що якщо людина швидко одужав, завдяки якісній медичній допомозі, то це не скасовує тяжкості, завданих збитків.

Телесные повреждения 3

Якщо людиною був загублений орган або його функції, то це вважається тяжким тілесним ушкодженням, наприклад, паралізована рука або інша частина тіла, виколоте око і т. П. У той же час, якщо орган поступово відновився, то це вже не може вважатися злочином з тієї ж ступенем тяжкості.

Наслідком нанесення пошкоджень може стати психічний недуг, який діагностується психіатричною експертизою. Повинен бути встановлений зв’язок між шкодою здоров’ю та порушеннями психіки. Також тяжким тілесним ушкодженням вважається шкода організму, яка призвела до втрати не менше ніж на 1/3 працездатності людини.

До злочинів з важкими ушкодженнями відноситься і втрата дитини внаслідок насильства. Але злочинець повинен знати про вагітність і усвідомлено планувати такий результат. У випадку з спотворенням особи, до тяжких тілесних ушкоджень цю травму можуть віднести тільки якщо вона має невиправний характер і дійсно спотворює людину.

 • Умисне нанесення тяжких тілесних ушкоджень у всіх, описаних вище, випадках карається за законом наступним чином: присудженням тюремного терміну на 7-10 років.