Для багатьох громадян вельми актуальним питанням є пошук рішень суду в Єдиному державному реєстрі судових справ України. Подібна задача може виникнути в самих різних випадках, наприклад: якщо ви не були присутні на судовому засіданні особисто, але вам необхідно дізнатися, що ухвалив суд; при перевірці контрагентів на наявність скелетів в шафі; якщо вам необхідно отримати свідоцтво про розірвання шлюбу; при спробі отримати страхове відшкодування після ДТП і т.д. Яка б не була причина для пошуку судової справи, знайти потрібну інформацію іноді буває не так просто. Тому ми вирішили допомогти вам трохи розібратися в цьому питанні.
Що таке єдиний державний реєстр судових справ України?
ЄДРСР є автоматизованою базою зберігання, захисту, обліку, пошуку та отримання електронних копій рішень суду. В даному реєстрі можливо знайти і ознайомитися з судовими рішеннями по кримінальних, адміністративних, цивільних, господарських та інших справах всіх судових органів України, від судів загальної юрисдикції до спеціалізованих судів. До того ж доступна інформація не тільки за остаточними рішеннями, але і за проміжними.
Пошук рішення суду в ЄДРСР можливо здійснювати абсолютно безкоштовно, так як це загальнодоступна база. Розміщений реєстр на офіційному веб-порталі судової влади і працює цілодобово. При цьому судові рішення, включені базу, не можуть містити інформацію, завдяки якій можливо безпосередньо ідентифікувати фізичну особу.
Як шукати рішення в ЄДРСР
Головна сторінка єдиного реєстру судових рішень містить поля введення даних для пошуку судових рішень. Шукати необхідну справу можливо за такими параметрами:
- контекст – уривок з тексту судового рішення;
- інформація про суд і суддю, який вів справу – регіон, найменування суду, ПІБ, інстанція;
- інформація про судовий процес – категорія, форма судочинства, номер справи;
- інформація про судове рішення – реєстраційний номер, період прийняття, форма.
Для того щоб пошук здійснювався максимально ефективно необхідно дотримуватися деяких правил і прийомів:
- Для пошуку по точній фразі використовуйте лапки «». Уклавши уривок тексту з рішення суду в лапки, ви отримаєте всі документи, що містять даний ключовий запит.
- Якщо ви знаєте тільки частина номера справи або не впевнені в деяких цифрах, то невідомі символи можна замінити знаком питання. Наприклад, рішення № 134/2? 3-12.
- Щоб виконати пошук по основній частині будь-якого слова необхідно після нього поставити символ (*). При цьому перед зірочкою повинно бути не менше 3-х букв.
- Для того щоб шукати по одному з декількох запитів, вам досить, просто, поставити між ними логічний оператор OR.
- Виконати пошук відразу, за всіма словами, ви зможете, просто, перерахувавши їх через пробіл. Але для того щоб знайти документи що містять словосполучення, вам знадобиться розділити їх оператором AND.
- Щоб виконати пошук і виключити з результатів певні слова, необхідно поставити перед ними оператор NOT. При цьому слів повинно бути не менше двох.
- Для того щоб знайдені рішення обов’язково містили якесь слово, вам знадобитися використовувати знак (+), після якого вказується потрібний ключ. Для виключення певних слів використовується знак (–).
- Також можна комбінувати різні способи пошуку. Для цього вам потрібно скористатися дужками, які встановлюються після оператора AND.
Якщо у вас все ж не вийшло знайти необхідні документи, то ви завжди можете звернутися за допомогою з пошуком судових рішень до фахівців нашого сайту. Досвідчені юристи без проблем знайдуть необхідну інформацію в базі даних ЄДРСР. Телефонуйте нам за телефонами, вказаними на сторінці або заповнюйте заявку онлайн.
- Пошук рішення суду
- 400 грн
- Консультація
- Пошук рішення суду