Подружнє життя пов’язане з безліччю труднощів, подолати які під силу не всім. Коли спільне перебування в шлюбі далі стає неможливим, подружжю волею-неволею доводиться розходитися. Тут-то і виникає питання: де писати заяву про розлучення? Залежно від ряду обставин є кілька відповідей.
Від чого залежить місце подачі заяви про розлучення?
Перша і одна з найбільш істотних обставин – це наявність дітей. Якщо у подружжя є спільні неповнолітні діти, то розлучитися вийде тільки через суд. Справа в тому, що держава сприяє зміцненню сім’ї та забезпечення сімейного виховання кожної дитини, тому перш ніж пара зможе розійтися, їй буде потрібно розібратися з розподілом відповідальності за дітей.
В цьому випадку розлучитися можливо тільки через суд. При цьому, крім стандартного пакета документів на розлучення, потрібно скласти угоду «Про виховання і забезпеченні дитини після розірвання шлюбу батьків». Цей документ гарантує, що діти будуть отримувати все що їм потрібно для нормального росту. Складання договору краще довірити юристу, а також не забути завірити нотаріально.
Ще одним важливим моментом при визначенні місця подачі документів на розлучення є взаємна згода подружжя. Якщо хто-небудь з пари не бажає розходитися, то розірвання шлюбу можливе і в односторонньому порядку, але тільки через суд. У цьому випадку ініціатор розставання повинен скласти позовну заяву на розлучення.
При взаємній згоді подружжя на розірвання шлюбу і відсутність спільних дітей, розлучитися пара може через РАЦС. Це самий простий і швидкий спосіб. Крім того, в цьому випадку можливо подати пакет документів онлайн на державному сайті «Звернення в сфері державної реєстрації актів цивільного стану».
Де писати заяву про розлучення?
З огляду на все вищесказане можна виділити три місця, де можна подати заяву на розлучення:
- Суд;
- РАЦС;
- Інтернет.
Після того як чоловік і жінка визначилися в яку саме установу йти, їм буде потрібно зібрати пакет документів і подати його в РАЦС або суд, які знаходяться в районі прописки одного з них. Але це правило працює тільки якщо обоє з подружжя згодні на розлучення. При виникненні спірної ситуації, позивач подає заяву в судову установу за місцем реєстрації відповідача.
Також варто відзначити, що при поданні документів в РАЦС подружжя пише спільну заяву на розлучення, яке складається з двох частин. Чоловік і дружина заповнюють кожен свою частину. При цьому якщо у когось не виходить з’явитися до уповноваженого органу з причини зайнятості, хвороби і т.д., то дозволяється заповнити свою частину вдома і завірити підпис у нотаріуса. У цьому випадку другий чоловік подає вже повністю заповнену заяву.
- Складання позовної заяви
- 700 грн
- Аналіз документів
- Консультація і судова стратегія
- Складання позову
- Квитанція для оплати судового збору
- Розлучення "під ключ"
- 6000 грн
- Відвідування суду за дорученням
- Складання позову
- 1 судове засідання
- Отримання готового рішення суду
- Пакет "Преміум розлучення"
- 12500 грн
- Відвідування суду за дорученням
- Складання позову
- Усі судові засідання
- Отримання готового рішення суду