Податки в Україні 2016

Для нашої країни експерименти з податковим законодавство стали звичайним явищем. Останні зміни були внесені на початку 2016 року, коли був прийнятий новий податковий кодекс. Так як же змінилися податки в Україні і на що Налоги в Украине_2в першу чергу варто звертати увагу платникам податків?

Податки фізосіб

Замість торішніх ставок на доходи встановлених на рівні 15% і 20%, прийнята нова єдина базова ставка для всіх – 18%. Оподаткування дивідендів залишається колишнім – 5%.

Єдиний податок

Змінився обсяг максимальних доходів за рік для платників податків 3 групи, який не повинен перевищувати 5 млн. грн, одночасно з підвищенням з 2 до 3% процентної ставки для організацій з ПДВ і з 4 до 5% для неплатників ПДВ. Також були підвищені в 1,8 рази ставки єдиноподатників 4 групи і скасовано застосування индикационного коефіцієнта нормативного грошового оцінювання земель для встановлення бази оподаткування для все тієї ж 4 групи платників податків.

Ставки єдиноподатників 1 і 2 групи не змінилися. Вони складають до 10% і до 20% для кожної групи відповідно. Для 3 групи було знято обмеження по кількості найманих працівників. Залежно від категорії землі і її місцезнаходження для 4 групи платників податків змінився розмір єдиного податку з 1 га сільськогосподарських угідь.

Оподаткування прибутку

Для організацій був скасований обов’язковий авансовий внесок з оподаткування на прибуток. Замість цього затвердили закон про квартальні звітні періоди для організацій з оборотом що перевищує 20 млн. грн. Рівень податку на прибуток залишається в межах 18%, а до 2017 року знизиться на один відсоток. Також забороняється оплата авансових платежів з цього податку.

У прийнятому законодавстві у підприємств з’явилася можливість отримання інвестиційного податкового кредиту. Він передбачає зменшення податкового навантаження на організації. Розмір такої позики може досягати 30% ціни окремого матеріального активу або їх групи, але не більше ніж половина від зобов’язань по податках за конкретний звітний період.

ЄСВ

Налоги в Украине_3Податки в Україні 2016 року припускають верхню межу перерахування єдиного соціального внеску в розмірі 25 МЗП, тобто 34 450. Нагадаємо, що раніше він становив 17 МЗП. До того ж була встановлена ​​єдина ставка ЄСВ, яка тепер становить 22%. Також скасовано стягування ЄСВ з доходів фізосіб.

ПДВ

Нова система повернення ПДВ орієнтована на прозорість процесу. Вона забезпечує єдині для всіх платників податків умови. Вводиться офіційна публікація інформації з реєстру про відшкодованих сум, платників податків, заявках на відшкодування і їх поточний стан.

Було відновлено право на повернення ПДВ для компаній, що експортують зерно і технічні культури. Також змінилися умови спецрежиму оподаткування для сільськогосподарських підприємств. Тепер нарахований ПДВ розподіляється наступним чином – 75% від загальної суми відходить в бюджет, а 25% залишається в розпорядженні організації. Планується скасувати такий режим з початку наступного року.

Висновки

І так які ж податки в Україні ми маємо на виході:

 • Податки на прибуток організацій – 18%;
 • Податки на доходи фізосіб – 18%;
 • Оподаткування дивідендів – 5%;
 • Оподаткування інвестиційного доходу – 18%;
 • ЄСВ – 22% сплачується роботодавцем і 0% працівником;
 • ПДВ – 20%;
 • Військовий збір – 1,5%;
 • ПДВ для фармацевтів – 7%;
 • ПДВ для аграріїв – тваринництво (50% до держбюджету і 50% на спецрахунок), рослинництво (крім овочів і фруктів – 85% до держбюджету і 15% на рахунок), овочі і фрукти (50% до держбюджету і 50% на рахунок);
 • Податок на нерухомість – не більше 3% для неоподатковуваного мінімуму за кожен квадратний метр = 41,34 кв.м., 25 тис. грн для квартир площею більше 300 кв.м. і будинків більше 500 кв.м .;
 • Транспортний податок – становить 25 тис.грн для авто вартістю більше 1,03 млн.грн, але не старше 5 років;
 • Спрощена система оподаткування – 1 і 2 група (10-20% мінімальних зарплат + 422,65 ЄСВ), 3 група (3% доходу з ПДВ, 5% доходу без ПДВ), 4 група (0,16-5,4% грошової оцінки 1 га землі, в залежності від її виду).