Як отримати апостиль в Києві?

Отримати апостиль в Києві може знадобитися в самих різних випадках: для навчання, працевлаштування, переїзду, оформлення шлюбу, розлучення і інших дій за кордоном. Будь-які ситуації з використанням українських офіційних документів в іншій країні вимагають їх легалізації. Тільки проставлення спеціального штампа в одній з державних установ України наділяє документи юридичну силу за кордоном. При цьому процедура оформлення апостиля може відрізнятися в залежності від документа і країни призначення.

Как получить апостиль в Киеве 1

Де відбувається отримання апостиля в Києві?

Місце проставлення апостиля безпосередньо залежить від виду документа, який вам необхідно легалізувати. Є три державні установи, які виконують цю функцію в Києві:

 • Міністерство Закордонних Справ України, а саме відділення апостилізації, легалізації та витребування документів Департаменту консульської служби МЗС України вул. Велика Житомирська 2.
 • Міністерство Юстиції України (з 2015 року – ці обов’язки покладені на РАЦСи) вул. Артема 73, кім. 155.
 • Міністерство освіти України – Інформаційно-іміджевий центр вул. Чорновола, 25.

МЗС України відповідає за апостилізацію документів, виданих органами МВС, ОВІР, архівами, а також довідок різного роду. Мінюст ставить апостилі на нотаріальні документи і всі документи, випущені органами РАГС. У МОН України ви зможете легалізувати освітні документи, такі як диплом, атестат, довідка про закінчення навчального закладу, інші документи, видані органами освіти.

Процедура оформлення апостиля в Києві

У яке би відомство ви не звернулися МЗС, Мінюст або МОН, процедура отримання апостиля на документи відбувається приблизно однаково:

 1. Підготовка документів для подачі: паспорт, заява, оригінал документа, який необхідно легалізувати.
 2. Оплата реєстраційного збору (квитанція прикладається до загального пакету документів).
 3. Подача документів в необхідну держустанова.
 4. Співробітники перевіряють чи підлягає поданий документ апостилізації, а також звіряють підпис і штамп на відповідність нормам законодавства України та країни призначення.
 5. Якщо документ проходить перевірку на ньому ставлять апостиль і реєструють.

Как получить апостиль в Киеве 2Терміни проставлення апостиля в Києві у кожному окремому випадку різні. У МОН і МЗС України це, як правило, займає від одного до п’яти робочих днів. У Міністерстві юстиції швидкість виконання процедури залежить від типу документів і займає від одного дня до місяця. На час обробки впливає кількість поданих документів і їх тип.

Вартість отримання апостиля

Для того щоб самостійно отримати апостиль на своєму документі вам буде потрібно заплатити такі суми:

 • Мінюст України – 51 грн. для фізосіб, 85 грн. для юросіб;
 • МОН України – вартість залежить від швидкості, а також включає держмито 51 грн. для фізосіб, 85 грн. для юросіб;
 • МЗС – консульський збір складає 150 грн. для фізосіб, 450 грн. для підприємств.

Також ви можете звернутися за допомогу до фахівців нашого юридичного порталу ВебЮрист. За невелику плату ми позбавимо вас від необхідності витрачати час і сили на виснажливі бюрократичні процедури. Для отримати послуг, просто, зв’яжіться зі співробітником по телефону або зробіть замовлення на сайті.