Оформлення ДТП

З кожним роком зростає кількість дорожньо-транспортних пригод. І це не дивно, адже з ростом числа автовласників збільшується і ризик потрапити в ДТП. До того ж якість доріг не сприяє безпечному Оформление ДТП_2водінню. Якщо вже така біда трапилася, то необхідно дотримуватися деяких правил поведінки при аварії.

Перші дії при ДТП

 1. Відразу після зіткнення необхідно зупинити автомобіль і поставити на ручник. Вимкнути двигун і включити аварійку. Тільки після цього можна виходити з машини.
 2. Для безпеки інших учасників руху потрібно встановити знак аварійної зупинки, тим самим захистивши місце події.
 3. Якщо є потерпілі, то слід викликати «швидку», а при необхідності надавати першу медичну допомогу.
 4. Необхідно зателефонувати в поліцію і повідомити про подію, а також записати контактні дані очевидців аварії та її учасників.
 5. До прибуття медичних працівників не можна вживати ліки або алкоголь.
 6. Слід забезпечити збереження місця події і всіх слідів, організувавши об’їзд і зробивши позначки крейдою.
 7. Залишатися на місці і дочекатися приїзду співробітників поліції.

Оформлення ДТП

Після приїзду поліції починається оформлення ДТП. Цей процес може зайняти досить багато часу, тому варто заспокоїтися і виконувати всі прохання співробітників ДАІ.

 1. Складається схема ДТП. Не буде зайвим взяти участь в замірах і одночасно простежити, щоб усе було точно. На схемі повинно бути відображено наступне:
 • Дорожню ділянку події;
 • Стійкі орієнтири, такі як стовпи, або споруди, які прив’язуються до слідів ДТП;
 • ТС з прив’язкою до місцевих орієнтирів;
 • Гальмівний шлях;
 • Ширина дороги;
  Оформление ДТП_3
 • Розмітка дороги;
 • Ширина тротуарів.
 1. Бажано не давати ніяких усних свідчень, так як це може бути використано проти вас. Право не давати показання гарантовано ст. 63 Конституції України.
 2. При написанні пояснення слід описувати все якомога докладніше. Якщо ви не винні, то потрібно привести підтверджують відомості: швидкість їзди була допустимої, рух був на зелений колір світлофора, машина перебувала в правильному ряду і т.п. Якщо ви все ж винуватець події, то необхідно посилатися на пом’якшувальні обставини, такі як поганий стан дорожнього покриття, невірно розставлені дорожні знаки, погана погода. Це може знизити міру покарання.
 3. Правильне оформлення ДТП потребує докладання письмових свідчень очевидців аварії. Їх відсутність можна розглядати як порушення правил оформлення матеріалів співробітниками поліції.
 4. Краще не відмовлятися від проходження медобстеження, так як це буде підтвердженням знаходження в тверезому стані в момент аварії.
 5. Слід уважно переглянути складений інспектором протокол і якщо є зауваження, то висловити їх. В кінці бланка повинен бути напис «з протоколом ознайомлений», якщо там щось інше потрібно змінити слова на «ознайомлений» і тільки потім підписувати.

Дії після ДТП

Після того як оформлення ДТП закінчено необхідно виконати ще ряд важливих дій.

 1. Протягом трьох діб оформити випадок в страховій компанії для отримання відшкодування збитку. Відразу отримати грошові кошти не вийде, на них можна розраховувати тільки після винесення судом рішення.
 2. Бажано проконсультуватися у адвоката по даній ситуації.
 3. Краще бути присутнім на засіданні суду особисто, повістки можна не дочекатися, тому слід дізнатися дату заздалегідь.
 4. Потрібно отримати копію рішення суду, яка видається в канцелярії. Її можна буде забрати через тиждень.
 5. Для повернення водійських прав з районного ДАІ, доведеться надати копію рішення та квитанцію про оплату штрафу (дублікат і оригінал), якщо такий був призначений. Також необхідно повернути тимчасове посвідчення водія.