Покарання за водіння в нетверезому вигляді в Україні

У 2016 році на Україні істотно піднявся штраф за їзду на транспортному засобі в стані алкогольного сп’яніння. Згідно з новим законодавством за таке правопорушення доведеться заплатити до державної скарбниці суму 10,2 тис. Грн. і позбутися водійських прав. За повторне ж порушення закону буде потрібно оплатити штраф у подвійному розмірі та позбутися права водіння на три роки.

Вождение в нетрезвом виде 1Тоді і тепер

До введення нових законів за водіння в нетверезому вигляді покладався штраф в розмірі 200 НМДГ (3400 грн) або вилучення прав на один рік. Зараз же навіть не ставиться альтернатива між позбавленням прав і штрафом, тобто ставляться обидва покарання. До того ж якщо громадянин зупинений даішниками нетверезим втретє протягом п’яти років, то відбувається вилучення водійського посвідчення на термін в 10 років і сплата штрафу в розмірі 40,8 тис. грн.

Посиленням міри покарання за водіння в нетверезому вигляді законодавці сподіваються зменшити кількість ДТП на дорогах і підвищити безпеку їзди. Адже для багатьох громадян позбавлення прав на рік і більше це істотне покарання.

Яка норма алкоголю в крові допустима

Допустимий рівень алкоголю в крові був визначений спеціально для того, щоб люди, які страждають від таких хвороб, як діабет, розлад шлунка, діарея, карієс та ін. Були невиправдано покарані. Справа в тому, що ці недуги викликають підвищення фонового вмісту алкоголю в організмі. На даний момент на Україні норма становить 0,2 проміле.

За різними підрахунками було визначено, що 0,2 проміле алкоголю в крові еквівалентно випитим 200 і 100 грамам вина, 0,5 і 0,33 літрам пива, 50 і 30 грам коньяку для чоловіків і жінок відповідно. Але варто відзначити що багато що залежить від ваги людини і особливостей її організму.

Співробітникам поліції дозволено використовувати для визначення вмісту алкоголю в крові тільки сертифіковане обладнання. При перевірці водієві необхідно звернути увагу на прилад, яким користуються даішники, так як неспеціалізоване пристосування може працювати невірно.

Порядок перевірки на алкоголь при водінні в нетверезому вигляді

Для того щоб співробітник поліції направив водія на перевірку наявності алкоголю в організмі, достатньо всього однієї ознаки сп’яніння такої як, наявність алкогольного запаху, невиразною мови, неадекватної поведінки, різкої зміна забарвлення шкірного покриву обличчя і ін. Тест проводиться в присутності двох понятих з складанням протоколу .

Вождение в нетрезвом виде 2

Перевірка здійснюється сертифікованим тестером. При виявленні неприпустимою дози алкоголю, складається акт огляду та відбувається відправка матеріалів справи в судову установу. Якщо водій не згоден з результатами, його відправляють в медичний центр, де здійснюється огляд лікарем і повторно проводять тест. При відмові громадянина від перевірки, його позбавляють прав автоматично.

Для того щоб пройти тест інспектор має право вимагати від водія вийти з транспортного засобу. Після перевірки співробітники поліції зобов’язані скласти протокол, в якому вказують виявлені ознаки сп’яніння. Також в документ заносяться відомості двох свідків.

Варто зазначити що згідно із законом даішники не мають права проводити такі тести, як ходіння по прямій лінії, піднімання монетки з землі або торкання до носа, так як вони не лікарі і не можуть правильно трактувати результати подібних перевірок.

І наостанок потрібно додати, що водіння в нетверезому вигляді – це небезпечний злочин, причому як для життя водія, так і оточуючих. Не варто сподіватися навмання і їздити після випитого алкоголю, адже це може призвести до плачевних наслідків.